Bieganie

PÓŁMARATON UZDROWISKO CIECHOCINEK

Śmiało można powiedzieć, iż biegowe szaleństwo ogarnęło całą Polskę, a miłośników biegania przybywa w coraz szybszym tempie. Nasze uzdrowisko każdego roku staje się gospodarzem ciechocińskiego festiwalu bigowego, który już na stałe wpisał się w kalendarium sportowych wydarzeń miasta. Praktycznie każdy z nas może porzucić pilota od telewizora, a ciepłe kapcie zamienić na wygodne buty i wziąć udział w biegu malowniczą trasą Ciechocinka - m.in. przez Park Zdrojowy, tężnie solankowe, fontannę "Grzybek", Deptak Sław, "Dom Zdrojowy".

Biegają nie tylko młodzi, ale i seniorzy, a łączy ich radość z każdego przebiegniętego kilometra, który nie rzadko pokonują w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Bieganie to przecież nie tylko doskonała forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale i poprawa stanu zdrowia i kondycji. Jest to zarazem najtańszy i najskuteczniejszy sposób na „pożegnanie się” ze zbędnymi kilogramami. Warto wspomnieć, iż coraz więcej Polaków, w tym, także i dzieci ma problemy z nadwagą i otyłością, a wszechobecna moda na bieganie wręcz zachęca ludzi do zwiększenia zakresu swej aktywności fizycznej. Systematyczne treningi podnoszą odporność organizmu i wzmacniają mięśnie. Na bieganiu korzysta także nasze serce oraz płuca. Bieganie sprzyja walce ze stresem – tak wszechobecnym w naszym życiu. Pozwala rozładować napięcie i dostarczyć organizmowi dużej dawki hormonu szczęścia, a więc wyzwala w nas uczucie spełnienia i radości.

Podsumowując – bieganie to złoty środek, idealna metoda sprzyjająca walce nie tylko o piękną sylwetkę i dobrą formę, ale i o zdrowie. A to właśnie zdrowie jest naszym najcenniejszym skarbem i nie zapominajmy o tym! Do zobaczenia na następnym Półmaratonie Uzdrowisko Ciechocinek!

 

  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zobacz także

WYDARZENIA