Finisz prac remontu generalnego "Grzybka"

Ciechociński „Grzybek” niedługo znów ucieszy kuracjuszy – finisz prac remontu generalnego!

Uzdrowisko Ciechocinek S.A. - właściciel zabytkowej fontanny „Grzybek” informuje, iż do końca kwietnia br. wykonane zostaną ostatnie prace przy generalnej rekonstrukcji fontanny Grzybek w Ciechocinku.

Obecnie realizowane są zadania związane z ułożeniem izolacji czaszy, trzonu i zbiornika wraz ze ścianami wewnętrznymi, obróbka i montaż czaszy, montaż płyt granitowych zbiornika, wykonanie montażu deski tarasowej wraz z wykonaniem schodów i ławek, montaż balustrad i pochwytów, montaż okładzin ściennych z piaskowca oraz naprawa obudowy nad wejściem do pomieszczeń technicznych.

Po zniszczeniu fontanny, które nastąpiło w kwietniu ubiegłego roku, została przygotowana dokumentacja techniczna poprzedzona ekspertyzą budowlaną. W następnej kolejności wykonano roboty rozbiórkowe czaszy wraz z trzonem fontanny, wywóz gruzu z rozbieranych konstrukcji, wykonanie i montaż formy szalunkowej, roboty zabezpieczające, montaż zbrojenia czaszy i trzonu, roboty betonowe czaszy, roboty betonowe tarasu i schodów, remont posadzki basenu pod położenie izolacji, remont stropu zbiornika i pomieszczenia technicznego, wykonanie izolacji tarasu i zewnętrznych ścian niecki basenu fontanny oraz montaż odpływów w ścianie zewnętrznej tarasu.

Szósta wersja żelbetonowej fontanny zacznie pracować już niedługo, a o terminie inauguracji poinformujemy w drugiej połowie kwietnia.

 Przypomnijmy, że fontanna „Grzybek” jest częścią kompleksu  pomnika historii „Ciechocinek – zespół tężni i warzelni  wraz z parkiem Tężniowym i Zdrojowym. Decyzję o ustanowieniu pomnika podjął Prezydent RP rozporządzeniem z dnia 22 listopada 2017r.

Zobacz także

WYDARZENIA