Ważny komunikat

Szanowni Państwo,

wprowadzenie tzw. „czerwonej strefy” na terenie powiatu Aleksandrowskiego nie jest spowodowane sytuacją panującą w ciechocińskich obiektach uzdrowiskowych. 

Powiat Aleksandrowski, na terenie którego odnotowano wzrost zachorowań na COVID-19, obejmuje powierzchnię niemalże 500 km².

Stąd wprowadzenie „czerwonej strefy” na tym terenie nie odnosi się wyłącznie do Uzdrowiska Ciechocinek.

W tym miejscu pragniemy zdementować doniesienia medialne prasy, jakoby działalność uzdrowisk zlokalizowanych w obrębie „czerwonej strefy” miała zostać zawieszona.

Informacje te budowane były w oparciu o komunikaty zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, które po zmianie przepisów NIE ZOSTAŁY ZAKTUALIZOWANE.

W chwili obecnej, w myśl obowiązujących przepisów, w powiatach zakwalifikowanych do „czerwonej strefy” NIE OBOWIĄZUJE ZAKAZ prowadzenia działalności uzdrowiskowej. 

Zapewniamy, iż nałożenie na nasz powiat miana „czerwonej strefy” nie zakłóci realizacji uzdrowiskowych pobytów prywatnych oraz finansowanych w ramach NFZ.

Nie ma powodów do niepokoju. W trosce o zdrowie naszych gości w obiektach Uzdrowiska Ciechocinek S.A. obowiązuje ścisły reżim sanitarny, mający na celu zapobieganie zakażeniom wirusem SARS-CoV-2.

Zobacz także

AKTUALNOŚCI