Centrum Diabetologii i Chorób Przemiany Materii

Standard

Wykwalifikowana kadra 

Basen solankowy

Możliwość płatności kartą

Parking

Darmowe wi-fi

Dane kontaktowe

Centrum Diabetologii i Chorób
Przemiany Materii
ul. Leśna 3, 87-720 Ciechocinek

Rezerwacja:

608 019 158
domzdrojowy@uzdrowiskociechocinek.pl

Dział Obsługi Kuracjusza
tel: 54 283 6265
rezerwuj

Opis obiektu

Pobyt metaboliczny nakierowany na leczenie otyłości

Leczenie otyłości również u osób bez schorzeń towarzyszących takich jak cukrzyca, nadciśnienie, zmiany zwyrodnieniowe stawów, hyperlipidemia wymaga również postepowania kompleksowego i wielokierunkowego, które łatwiej jest stosować w warunkach uzdrowiskowych.

Oferujemy Państwu leczenie uzdrowiskowe, w czasie, którego nauczycie się Państwo w sposób praktyczny jak leczyć przewlekłą chorobę, jaką jest otyłość tak, aby to leczenie było skuteczne. Leczenie to opiera się na dwóch filarach: odpowiedniej, dobranej indywidualnie do możliwości pacjenta aktywności fizycznej oraz pełnowartościowej diecie z ograniczeniami kalorycznymi pozwalającymi zachować w trakcie leczenia ujemny bilans energetyczny i w jego wyniku spadek wagi. Dodatkowo zastosowane zabiegi balneologiczne poprawią stan skóry, zmniejszą dolegliwości bólowe stawów oraz bóle mięśniowe wynikające ze zwiększonej aktywności fizycznej. Wsparcie lekarza i innych członków zespołu leczącego pozwoli na zdiagnozowanie ewentualnych powikłań otyłości oraz wdrożenie leczenia farmakologicznego tam gdzie jest to konieczne. Możliwość korzystania z konsultacji dietetycznych, psychologicznych, edukacyjnych poszerza zakres możliwości pacjenta w poprawie stanu zdrowia.

Ten program leczenia jest przygotowany dla pacjentów z każdym stopniem otyłości. Również chorzy z otyłością III stopnia mogą w nim uczestniczyć. Bardzo często pacjenci z tak nadmierną wagą są przez nas przygotowywani do leczenia operacyjnego. Prowadzimy również leczenie tych chorych, którzy są po zabiegach bariatrycznych. U pacjentów, u których z różnych przyczyn nie jest wskazane leczenie operacyjne, lub niewyrażających zgody na zabieg wspólnie planujemy wieloletnie, długoterminową terapią zachowawczą.

Pobyt diabetologiczny

Kujawsko – Pomorskie Centrum Diabetologii i Chorób Przemiany Materii prowadzi kompleksowy program leczenia cukrzycy uwzględniający zarówno elementy leczenia klinicznego, jak i wybrane metody z zakresu balneoterapii i fizykoterapii. Dzięki doświadczonej i wysoce wykwalifikowanej kadrze medycznej leczymy osoby chore na cukrzycę, w tym również niewyrównaną metabolicznie z powikłaniami mikro i makronaczyniowymi, osoby ze znaczną otyłością charakteryzujące się insulinoopornością. Podczas terapii korygujemy, modyfikujemy lub, jeżeli to konieczne, całkowicie zmieniamy leczenie farmakologiczne tak, aby uzyskać jak najlepsze wyrównanie metaboliczne. Równolegle u chorych leczymy przewlekłe powikłania cukrzycy a u osób otyłych wdrażamy program redukcji masy ciała. 

Leczenie standardowe

Przeznaczone jest dla chorych na cukrzycę oraz dla osób z otyłością I i II stopnia, nadwagą, dną moczanową oraz hiperlipidemią. Jest typowym leczeniem uzdrowiskowym nakierowanym na leczenie metodami stosowanymi w terapii uzdrowiskowej. Dodatkową zaletą tego leczenia jest możliwość kontroli wyrównania metabolicznego oraz uczestnictwo w edukacji terapeutycznej obejmującej umiejętności radzenia sobie z cukrzycą i nadwagą w warunkach ambulatoryjnych po leczeniu uzdrowiskowym. Ponieważ metody uzdrowiskowe najlepiej działają, jeżeli są stosowane w serii, dla tego rekomendujemy pobyty trzytygodniowe. Minimalny skuteczny okres takiego leczenia to dwa tygodnie. Osoby w podeszłym wieku, które wolniej reagują na stosowane bodźce lecznicze mogą rozważyć pobyty dłuższe, czterotygodniowe.

Tygodniowy pobyt leczniczo- diagnostyczny

Przeznaczony jest dla chorych na cukrzycę niewyrównaną, wymagających zmiany leczenia. Propozycja kierowana jest zarówno do osób leczonych dotąd samą dietą lub lekami doustnymi, które przestały być skuteczne oraz do osób leczonych insuliną, gdzie mimo terapii cukrzyca jest stale niewyrównana. W trakcie pobytu leczniczo - diagnostycznego pacjent będzie pozostawał pod stałą opieką diabetologa i pielęgniarki edukacyjnej. Modyfikacja stylu życia, prawidłowa dieta, zmiany w terapii farmakologicznej w czasie pobytu uzdrowiskowego są łatwiejsze niż w warunkach domowych, ponieważ wiele informacji pacjent uzyskuje w sposób praktyczny zamiast suchej wiedzy teoretycznej.

Zastosowane w czasie leczenia dodatkowo zabiegi balneologiczne i fizykalne wspomagają leczenie farmakologiczne, skutecznie zmniejszają dolegliwości bólowe wynikające w polineuropatii cukrzycowej, wpływają korzystnie na mikrokrążenie oraz na pracę autonomicznego układu nerwowego.  Jeżeli celem pobytu jest poprawa wyrównania metabolicznego cukrzycy, możliwy jest pobyt tygodniowy. Jeżeli oczekujemy efektu zabiegów balneologicznych i fizykalnych, preferowane powinny być pobyty trzytygodniowe ze względu na lepsze działanie bodźców leczniczych, gdy są stosowane w dłuższej serii.

Rezerwacja

Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z naszej oferty i zapisów na leczenie.

tel. 608 019 158 lub 54 283 60 67 e-mail: domzdrojowy@uzdrowiskociechocinek.pl

Centrum Diabetologii i Chorób Przemiany Materii - Zabiegi

Centrum Diabetologii i Chorób Przemiany Materii - Turnusy lecznicze

Zobacz także

WYDARZENIA