Leczenie metaboliczne

Pobyt metaboliczny nakierowany na leczenie otyłości

Leczenie otyłości również u osób bez schorzeń towarzyszących takich jak cukrzyca, nadciśnienie, zmiany zwyrodnieniowe stawów, hyperlipidemia wymaga również postepowania kompleksowego i wielokierunkowego, które łatwiej jest stosować w warunkach uzdrowiskowych.

Oferujemy Państwu leczenie uzdrowiskowe, w czasie, którego nauczycie się Państwo w sposób praktyczny jak leczyć przewlekłą chorobę, jaką jest otyłość tak, aby to leczenie było skuteczne. Leczenie to opiera się na dwóch filarach: odpowiedniej, dobranej indywidualnie do możliwości pacjenta aktywności fizycznej oraz pełnowartościowej diecie z ograniczeniami kalorycznymi pozwalającymi zachować w trakcie leczenia ujemny bilans energetyczny i w jego wyniku spadek wagi. Dodatkowo zastosowane zabiegi balneologiczne poprawią stan skóry, zmniejszą dolegliwości bólowe stawów oraz bóle mięśniowe wynikające ze zwiększonej aktywności fizycznej. Wsparcie lekarza i innych członków zespołu leczącego pozwoli na zdiagnozowanie ewentualnych powikłań otyłości oraz wdrożenie leczenia farmakologicznego tam gdzie jest to konieczne. Możliwość korzystania z konsultacji dietetycznych, psychologicznych, edukacyjnych poszerza zakres możliwości pacjenta w poprawie stanu zdrowia.

Ten program leczenia jest przygotowany dla pacjentów z każdym stopniem otyłości. Również chorzy z otyłością III stopnia mogą w nim uczestniczyć. Bardzo często pacjenci z tak nadmierną wagą są przez nas przygotowywani do leczenia operacyjnego. Prowadzimy również leczenie tych chorych, którzy są po zabiegach bariatrycznych. U pacjentów, u których z różnych przyczyn nie jest wskazane leczenie operacyjne, lub niewyrażających zgody na zabieg wspólnie planujemy wieloletnie, długoterminową terapią zachowawczą.

Rezerwacja

Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z naszej oferty i zapisów na leczenie.

tel. 608 019 158 lub 54 283 60 67

e-mail: domzdrojowy@uzdrowiskociechocinek.pl

Zobacz także

WYDARZENIA